Dalība Smārdes svētku tirdziņā 31.07.2022.


Savu dalību Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projektā noslēdzām ar vienu lielisku aktivitāti - savu radīto produktu tirdzniecību Smārdes pagasta svētku ietvaros. Mums ikdienā mazliet pietrūkst veselīgās pašapziņas, jo liekas, ka mūsu radītie produkti (rotas, rokdarbi, dārza veltes, marinējumi un citi kulinārie šedevri) der vairāk pašiem vai ģimenēm. Bet, saņēmām drosmi un parādījām plašākai publikai savus meistrojumus, un prieks par pircēju atsaucību bija milzīgs! Un prieks arī katra ražojuma meistaram par apkārtējo novērtējumu! Tas mums deva ticību sev - ka radām apkārtējiem noderīgas un vajadzīgas lietas. Un, ja par šīm lietām ir iespēja saņemt arī materiālo novērtējumu - dubultprieks!Pieredzes apmaiņas brauciens uz Kuldīgas Senioru Skolu 19.07.2022.


19.jūlija agrā rītā sēdāmies busiņā un mērojām ceļu uz Kurzemes Šveici - Kuldīgu! Tur mūs sirsnīgi sagaidīja Kuldīgas senioru skola vadītāja Ruta Orlava ar savu brīnišķīgo komandu.

Kuldīgas Senioru Skola ir viena no lielākajām un redzamākajām senioru kustībām Latvijā, līdz ar to mēs varējām klausīties viņu pieredzē un jāatzīst, ka guvām ļoti daudz jaunu zināšanu un pats galvenais - iedvesmu. Kuldīgas Senioru Skola, gluži tāpat kā mēs, realizē Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projektu un mums bija daudz kopīgu pārrunājamo jautājumu.

Sakām sirsnīgu paldies saviem Kuldīgas kolēģiem par vērtīgo informāciju un arī par neoficiālo daļu!

Gaidīsim Jūs ciemos pie mums!

#AktivoIedzivotajuFonds #ActiveCitizensFund #EEAgrants #EEAgrantsLatviaMezglošanas meistarklase 08.06.2022.


8.jūnijā Baltajā mājā Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes stiprināšanas projekta ietvaros seniorēm notika meistarklase mezglošanā, kuru vadīja Ilze Vekšina. Mezglošanas tehnika bija populāra hipiju laikos un arī tagad tā ir vērojama slavenu modes dizaineru kolekcijās.

Apgūstot pāris mezglu, jau var izgatavot dažādas skaistas un praktiskas lietas - jostas, rokassprādzes, somiņas, apģērba dekorus u. c.

Mezglu siešanu spēj apgūt ikviens, kaut gan iesākumā nemaz nelikās tik viegli. Rokdarbos mēs varam neierobežoti izpausties, turklāt var pagatavot ko jaunu un noderīgu.

Meistarklases dalībnieces varēs aizpildīt savu brīvo laiku ar jaunu, aizraujošu hobiju. Laiks pagāja nemanot un pirmās tehnikas apgūtas.
Tikšanās ar rakstnieci Rolandu Bulu 02.06.2022.


2.jūnijā tikāmies ar rakstnieci Rolandu Bulu, kura sarakstījusi jau ceturto detektīvromānu ,, Fantoma lieta". Patīkamā gaisotnē, klausoties rakstnieces spraigajā stāstījumā, laiks aizskrēja nemanot. Klātesošajiem bija daudz jautājumu, uz kuriem rakstniece labprāt atbildēja un ļoti interesanti, ar humora piedevu, pastāstīja par savu rakstnieces darbu.

Pasākums notika Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta ietvaros.Spēļu rīts ar Smārdes skolas bērniem 01.06.2022.


Šodien, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, mēs aicinājām Smārdes pamatskola 2.klases bērnus uz galda spēļu rītu. Kopīgi cepām cepumus, spēlējām spēles, smējāmies un daudz ko jaunu iemācījāmies.

Paldies bērniem, skolotājai Dace Kreslina un visiem senioriem , kuri atsaucās un atnāca spēlēties .

Pasākums notika Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta ietvaros.Tulpju stādīšana 17.05.2022.


17.05 Smārdes senioru biedrības ,,Sarma" aktīvie seniori, neskatoties uz to ka dārzā darbs dzen darbu, kopā ar Smārdes skolas 5.klases skolēniem un klases audzinātāju Sarmīti Dabari pļaviņā pie Pieturiņas un Baltās mājas stādīja sīpolpuķes, ko mums dāvināja Stādaudzētava Viduļi!

Kopīgajā piknikā skolēni iepriecināja seniorus ar dažādām jautrām aktivitātēm.

Paldies par šo jauko iespēju Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta ietvaros senioriem kopā ar Smārdes skolas skolēniem būt aktīviem un radošiem!

Ar nepacietību gaidīsim nākošo pavasari, kad šīs vietas priecēs ikvienu Smārdes pagasta iedzīvotāju un mūsu viesus.

Dekupāžas meistarklase 10.05.2022.


Dekupāžas tehnika ar salvetēm ir lieliska nodarbe. Nav jāmāk zīmēt, jo var veidot dažādas kompozīcijas un apdarināt dažādus priekšmetus . Šodien šo saistošo nodarbību mūsu seniorēm vadīja lieliskā smārdeniece Inese Emsiņa. Paldies par jaunām iemaņām un prasmēm!

Nodarbība notika Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta aktivitāšu ietvaros!


Pelmeņu kulinārijas meistarklase 14.04.2022.


14.aprīlī Baltajā mājā Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta ietvaros notika kulinārijas meistarklase pelmeņu gatavošanā, kuru vadīja mūsu atraktīvā biedre Raisa Dumova. Raisa dalījās ar dažādiem, īpašiem pelmeņu gatavošanas knifiņiem.

Kādas burvīgas smaržas piepildīja mūsu biedrības namu!
Biedrības biedru kopsapulce 12.03.2022.

12.martā notika biedrības kopsapulce, kurā piedalījās Smārdes pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Zaļkalns un Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta vadītāja Dace Ziediņa, kura iepazīstināja ar projekta gaitu un notika izstrādātā Biedrības Attīstības plāna apspriešana.Kliņģera kulinārijas meistarklase 22.03.2022.

Šodien "Baltajā mājā" valdīja īsta virtuves rosība - šķindēja pannas, trauki un dzirkstīja "garšīgi smiekli"! Aktīvo iedzīvotāju fonds kapacitātes projekta ietvaros noritēja kārtējā aktivitāte - kulinārijas meistarklase. Šoreiz savos virtuves noslēpumos dalījās mūsu foršā Ruta Rance. Bauda acīm, ausīm un vēderam!

#AktivoIedzivotajuFonds #ActiveCitizensFund #EEAgrants #EEAgrantsLatvia


Tikšanās ar AIF Latvijas un donorvalstu pārstāvjiem 23.02.2022.

Šī nedēļa Smārdes senioru biedrībai ,,Sarma" bija īpaši spraiga un darbīga, jo mēs ciemos uzņēmām #AktivoIedzivotajuFonds Latvijas un donorvalstu biroja pārstāvjus. Viesus iepazīstinājām ar biedrības darbību un un pārrunājām kapacitātes projekta gaitu. Mums patiess prieks, ka mūsu aizsāktās darbības un to virziens sakrīt ar vērtībām, kuras ir svarīgas arī #AktivoIedzivotajuFonds. Projekta ietvaros ir izveidojušās jaunas aktivitātes: līnijdejas, datorapmācība, kopīgi nūjošanas pasākumi, gleznošana, papildus dažādas aktivitātes ir izveidojušās rokdarbos, kuras vada mūsu aktīvākie seniori. Gaidām pavasari un aizliegumu samazinājumu, lai ar jaunu sparu varētu turpināt iesāktās lietas!

Datorapmācību nodarbība 23.02.2022.

Senioru biedrība ,, Sarma", pateicoties mūsu dalībai #AktīvoIedzīvotājuFonds kapacitātes projekta ietvaros apguvām datorprasmes. No janvāra mēneša šīs zināšanas katru trešdienu Renātes Neilades vadībā tiek nodotas tālāk. Zināšanu līmeņi ir dažādi, tāpēc Renāte ieviesusi elastīgu individuālo apmācības metodiku katram senioram. Soli pa solītim katru apmācības nodarbību uz jaunām zināšanām!

Gleznošanas nodarbība 21.01.2022.

#AktīvoIedzīvotājuFonds kapacitātes projekta ietvaros mūsu seniori var atrast dažādas nodarbes - katrs pēc savām interesēm . Viena no aktivitātēm - gleznošana. Kopš oktobra mēneša notiek meistarklases gleznošanā ar akvareļu krāsām mūsu pagasta mākslinieces Nadeždas Izeņovas vadībā. Ja sākumā otas vilcieni bija nedroši, jo pēdējo reizi daži otu turējuši rokā skolas laikā, tad pēdējo nodarbību laikā saņemam uzslavas no savas skolotājas . Darbojoties laiks rit nemanot un rezultāts kļūst ar katru nodarbību radošāks un radošāks.

Līnijdeju pulciņš 31.01.2022.

Enerģija, patīkamas emocijas - to visu var iegūt līnijdeju meistarklasē, katru pirmdienas vakaru! Šī nodarbe tapusi #AktīvoIedzīvotājuFonds kapacitātes stiprināšanas projekta ietvaros.


Piparkūku cepšanas meistarklase 11.12.2021.

Ziemassvētkos uzrīkojām piparkūku gatavošanas meistarklasi. Un kraukšķīgi garšīgie pārsteigumi aizceļoja pie mūsu senioriem kā maza dāvaniņa svētkos!

Sporta aktivitātes senioriem 02.12.2021.

Novembrī Biedrības kapacitātes stiprināšanas projektā, ko veicam grantu programmas Aktīvo iedzīvotāju fonds ietvaros, esam atvēruši "jaunu lappusi" - pamazām ieviešam dzīvē "rutīnas aktivitātes", uz kurām aicinām jebkuru senioru.

Šajā ceturtdienā bijām drosmīgi un, nenobīstoties no solītā puteņa, devāmies nūjošanas pasākumā gar jūru! Gājienu uzsākām Klapkalnciema pludmalē un devāmies pa Gauso Jūdzi Ragaciema virzienā. Katrs varēja izvēlēties savu tempu. Protams, iesildījāmies un atsildījāmies, kā īstiem sportistiem pienākas. Par to paldies Astrīda Slavinska.

Mēs nolēmām, ka centīsimies kopīgi nūjot, staigāt vismaz 2 reizes mēnesī. Un nākošais pārgājiens plānots pa Milzkalnes meža takām! Ja vēlies pievienoties, seko līdzi informācijai Biedrības watsapp grupā vai arī droši raksti vai zvani!

Mēs dzīvojam ar devīzi - Veselā miesā vesels gars!


Adventes vainagu meistarklase 27.11.2021.

Šodien daba ir uzgleznojusi skaistu meistardarbu aiz loga! Bet seniori siltās, mājīgās biedrības telpās čakli darbojās adventes vainagu meistarošanas darbnīcā. Mums izdevās patiešām skaisti darbi!


Tulpju stādīšana Smārdes alejā 25.11.2021.

Šodiena mums bija īpaša - mēs satikāmies ar Smārdes pamatskola 2. klases burvīgajiem bērniem un kopīgi paveicām labu darbu - Smārdes alejā sastādījām milzum daudz tulpju un hiacinšu sīpolus.🌷 🌷🌷

Mēs vēlamies dzīvot sakoptā, skaistā vidē un ceram, ka pavasarī šī vieta izskatīsies pēc "Mazās Holandes"!

Paldies skolotājai Dace Kreslina par atsaucību!

Paldies Daina Zoldnere un Valentīna Kancāne par kalnu ar tulpju sīpoliem.

Paldies ikvienam, kurš šodien atsaucās un pielika savu darbīgo roku! Jūs esat lieliski!

Paldies Aktīvo iedzīvotāju fonds par iespēju projekta ietvaros būt aktīviem un radošiem!

Senioru mūžizglītība 18.10. - 20.10.2021.

Pateicoties mūsu dalībai Aktīvo iedzīvotāju fonds biedrības Kapacitātes stiprināšanas projektā, mums bija iespēja 3 dienas diezgan intensīvā režīmā apgūt datorprasmes. Paldies mūsu lieliskajam pasniedzējam Iļjam Dobahovam par neizmērojamo pacietību un vērtīgajām zināšanām. Mēs iemācījāmies daudz jaunu lietu un nostiprinājām esošās zināšanas. Ar nepacietību gaidām, kad varēsim šīs zināšanas nodot tālāk saviem kolēģiem! Mācībās un zināšanās ir spēks! 💪

Apmācības ar ledus skolas dibinātāju Brigitu Mironovu 02.09. un 09.09. 2021.

Seminārā Brigita Mironova dalījās ar pieredzi par ļoti interesantām tēmām,

pašizaugsme- kā tā var palīdzēt dzīvot pilnasinīgāk un ko katrs var darīt, lai stiprinātu savu izaugsmi un attīstību:

motivācija- kādēļ vispār kaut ko gribēt un kā sevi motivēt darboties;

stresa noturības instrumenti – pareiza elpošana, rūdīšanās, meditācija u.c.

Tikšanās reizē darbojāmies grupās un izstrādājām konkrētu aktivitāšu plānu, kas palīdz mums organizēt rutīnas pasākumus.

Tāpat guvām daudz noderīgu padomu, gan veselībai tik nepieciešamos, gan arī gandarījuma, mīlestības un labsajūtas hormonus, jo veselā miesā mājo vesels gars.

Pēc semināra drosmīgākie kopā ar Brigitu izmēģināja spēkus rūdīšanās procesā Milzkalnes dīķī.

Biedrības stipro pušu meklēšana 04.08.2021. un 19.08.2021.

Aktīvo iedzīvotāju fonds projekta ietvaros mums kārtējā interesantā nodarbība - Biedrības SVID analīze, kurā vērtējām, kādi ir biedrības un mani kā personības resursi savas un mūsu attīstības stiprināšanā. Mērķu veidošanas meistarklase - kas būs mūsu un mani pirmie soļi, ko es un mēs darīsim, lai biedrības dzīvē ieviestu reālas izmaiņas.. Un jāsaka, ka paši bijām pārsteigti par rezultātiem - beidzot sastrukturizējām savas prioritātes un mums taps plāns - kā visas vēlmes realizēt! ........ un ļoti patīkams ir fakts, ka nodarbībās arvien aktīvāk iesaistās arī biedrības stiprā dzimuma pārstāvji!

Tikšanās ar Ainu Poišu.

Projekta ietvaros, Smārdes seniori 28.06.2021. tikās ar psihoterapeiti Ainu Poišu. Viņas stāstījumā klausījāmies ar lielu interesi. Iesaistot klātesošos un uzdodot dažādus jautājumus, daudz uzzinājām par saviem laikabiedriem. Pārrunājām arī daudz smieklīgu atgadījumu no dzīves, Tas radīja lielu jautrību un uzlaboja garastāvokli.


Smārdes senioru biedrība "Sarma" uzsāk īstenot projektu “Smārdes senioru biedrības "Sarma" kapacitātes stiprināšana”

Projekta mērķis ir uzlabot biedrības kapacitāti, izstrādājot attīstības plānu, uzlabojot zināšanas un nodrošinot sabiedrības informētību par biedrības darbu, tādejādi veicinot senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu

Projekta īstenošanas termiņš ir no 01.06.2021.-30.06.2022.

Projekta ietvaros tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:

1) Biedrības attīstības plāna izstrāde. Aktivitātes ietvaros tiks veikta biedrības resursu, vajadzību un stipro pušu apzināšana, kā arī tiks veikta patstāvīgo aktivitāšu piedāvājuma izstrāde Smārdes pagasta senioriem. Aktivitātes ietvaros biedrības esošie un potenciālie biedri tiks aicināti iesaistīties pilotaktivitātēs un sanāksmēs, lai kopā radītu labāko rezultātu un biedrības attīstības programmu turpmākiem 5 gadiem.

2) Sabiedrības informētības aktivitāte - biedrības mājas lapas un Facebook lapas izstrāde. Aktivitātes mēŗkis ir informēt sabiedrību par biedrības darbu un piedāvātajām aktivitātēm un iesaistīt biedrībā arvien jaunus biedrus.

3) Apmācības biedŗības līderiem šādās tēmās: līderība, pašizaugsme, datorprasmes un digitālā pratība. Aktivitātes nepieciešamas, lai palielinātu biedrības aktīvo biedru pašapziņu, pašizaugsmi un motivāciju savas personības un organizācijas stiprināšanai.

Projekts tiek realizēts ar grantu programmas “Aktīvo Iedzīvotāju Fonds” (AIF) 100% atbalstu, projekta Nr. AIF/2021/IK/11.

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programma, kuras darbībai finansējums piešķirts 15 Eiropas valstīs: Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā un Ungārijā. (www.activecitizensfund.lv)

Aktīvo iedzīvotāju fonda darbības mērķis visās valstīs ir pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšana un mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spēju vairošana.

Projekta ieguldījums Programmas rezultātu sasniegšanā:

Projekta īstenošanas laikā un pēc tā Latvijā būs pieaudzis tādu pilsoniskās sabiedrības organizāciju skaits, kas regulāri informē sabiedrību par savu darbību un savā ikdienas darbā izmanto mērķu izvirzīšanas un to sasniegšanas novērtējuma pieeju (M&E sistēma u.tml.)

Projektu “Smārdes senioru biedrības "Sarma" kapacitātes stiprināšana” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir attīstīt un pilnveidot Smārdes senioru biedrības “Sarma” kapacitāti un kopējais finansējums ir 12 703.21 EUR.